Ігрові практики як інструмент впливу на подолання гендерно зумовленого насильства
Впродовж березня 2025 року у громадах Житомирської області ми провели майже півтора десятки тренінгів та воркшопів з питань подолання насильства. На тренінгах були присутні носії повноважень у сфері подолання генерно зумовленого насильства. Представники й представниці поліцейських підрозділів, соціальних служб, освітяни, правозахисниці, студенти, молодь – всі учасники й учасниці заходів були задоволені використанням ігрових практик.
Учасниці мережі CAFI – Заклик до дії: локальне реагування знайшли спосіб навчати як протидіяти насильству без нудних лекцій. Завдяки ігровим практикам учасники й учасниці спробували зрозуміти, як можна і треба реагувати на насильство, з якими викликами стикаються свідки, які рішення можуть змінити чиєсь життя.
Наші тренінги вже об’єднали носіїв обов’язків – людей, які можуть і мають впливати на ситуації насильства. Разом ми актуалізували знання, тренували навички реагування та демонстрували, яким інструментом може бути гра. Виявилось, що це не просто теорія – це підготовка до реальних викликів, з якими сьогодні вже стикаються громади.
Адміністрування роботи по промоції ігрових практик взяли на себе ГО «Центр «Жіночі перспективи», які очолюють діяльність оргнаізацій, що входять до мережі CAFI – Заклик до дії: локальне реагування.